7 лист. 2014

«Єдиний скарб у тебе – рідна мова…»

Єдиний скарб у тебе – рідна мова,

Заклятий для сусідського хижацтва:

Вона  твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства

П.Куліш. «До рідного народу».

Мова – найбільший скарб кожного народу. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це деградація нації. Якщо ж мова живе, вільно звучить в устах людей, сильним  і високорозвиненим є тоді народ, непереможною – держава.

«Рідна мово, звучи!» - під таким гаслом відбувся виховний захід «Єдиний скарб у тебе – рідна мова…» до Дня  української писемності та мови у Біласовицькій ЗОШ І-ІІ ст., який підготували учні 7 класу. Класний керівник Понзель Наталія Петрівна звернулася до присутніх учнів, учителів, гостей свята з проханням не залишатися осторонь, не бути байдужими до рідної мови, до долі всього українського народу, побажала миру, процвітання, щасливого майбуття Українській державі.

Поетичними перлинами про мову, гуморесками, піснями семикласники донесли до глядачів красу, багатство, милозвучність рідної мови. З глибини віків бере початок наша мова. Шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Нараховують 22 заборони української мови. Не найкращі часи переживає вона і сьогодні.

Мета заходу – переконати присутніх, що ми, українці, повинні зрозуміти й усвідомити, що від кожного з нас, нашого ставлення до мови залежить  авторитет і сила, єдність і незламність українського народу, стійкість у боротьбі з ворогом. Ніхто не прийде наводити нам лад у нашій хаті. Ми мусимо робити це самі, власними зусиллями. Поки буде жити українська мова, буде існувати українська нація, бо мова – дух народу!