Покров Пресвятої Богородиці

15 жовт. 2013
Покров Пресвятої Богородиці

http://bilaschooll.klasna.com/uk/photoalbum/33674      Свято встановлено на честь Божої  матері , яка зняла зі своєї голови білу хустку - Покрову – і розкинула її над людьми в церкві , одночасно молячись  за їхнє спасіння. Саме ця біла  Покрова  і  стала  своєрідним  оберегом  України.

Вперше культ Богородиці увічнив  Ярослав  Мудрий при будівництві  Святої  Софії  та Золотих воріт  у Києві. Найбільшої популярності цей культ досяг у 17-18 столітті.

В Україні  це велике народне свято. У багатьох селах на честь Покрови будували  й  освячували храми , зводили  села.

У  сільському  побуті  на  Покрову   завершувалися  польові  роботи , переходили до зимового утримання  худоби.

Церква  Святої Покрови  була  головним храмом  Запорізької  Січі , а храмове свято Богородиці  Покрови   ̶ улюбленим святом  козаків. Саме  Святу  Покрову  запорожці  вважали своєю  покровителькою , а значить і хоронителькою  всієї України. Саме на  Покрову складали  присягу  молоді вояки.Йдучи  в похід , запорожці  завжди брали із собою  ікону  Божої  Матері.

Після  зруйнування  Січі 1775  року , йдучи за  Дунай  , козаки  також  узяли із собою  образ Пресвятої Покрови. Українська повстанська армія (УПА) день  Святої  Покрови  обрала  за  своє   свято – День  зброї.

Таким чином , Покрова  набула  значення  не тільки  релігійного , а й національного  свята.

У Біласовицькій  ЗОШ  І-ІІ ст. відбулася лінійка  з нагоди Свята  Покрови  Богородиці. Учні  6 класу проінформували  школярів  про походження , поширення , традиції  відзначення цієї  події  в Україні . Присутні з цікавістю  слухали  змістовні  повідомлення  шестикласників , разом   помолилися  до  Пресвятої  Богородиці  з  проханням  оберігати , захищати   від  всілякої  біди  й  горя.

http://bilaschooll.klasna.com/uk/photoalbum/33674   (фото)