«Андріївські вечорниці»

15 груд. 2013
«Андріївські вечорниці»

13  грудня – в  нашій  школі  відбулося  свято «Андріївські  вечорниці», яке підготувала  класний керівник 8 класу  Губинець  С.Є.. Учні  ознайомили  присутніх  з історією походження цього свята, розповіли хто ж то такий  апостол Андрій  Первозванний і повели присутніх  у  цікавий світ звичаїв, обрядів, повір'їв, ворожіння.

Цікава постановка  розповідала , як колись проводились вечорниці в нашому краї , які звичаї пов'язані  з цим святом , як саме потрібно ворожити, щоб хоч краєчком  ока  зазирнути в своє  майбутнє.

Яскраві народні костюми учнів доповнювали картину. Багато прозвучало і народних пісень. Це : « А мій милий вареничків хоче», « Як ішов я з Дебрецина додому», « Чом ти не прийшов», « А до мене Яків приходив». В кінці свята учні пригостили гостей смачною калитою.

Це свято відкрило перед нами розум, мудрість, щедрість  та талановитість нашого  народу.