Стратегія розвитку Біласовицької гімназії

Конвенція про права дитини

Мета

Завдання

Створити сприятливі умови для пошуку, підтримки та розвитку обдарованих дітей і молоді

Сформувати інформаційно-комунікаційну та комунікативну компетентності учнів

2021-2026 рр.

розробка Концепції розвитку закладу

Базовий (січень 2021 – грудень 2025):

координація дій учасників

поширення досвіду

1.Вступ

4.Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, строки й етапи виконання

7.Моніторинг виконання та ефективності Стратегії розвитку

Ресурсне забезпечення

Підвищити ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів

Підвищити рівень професійної компетентності педагогів (психолого-педагогічні знання й уміння, володіння прийомами індивідуалізації навчання та виховання учнів)

Показники ефективності

Збільшення контингенту учнів та вихованців

Адміністрація Біласовицької гімназії Нижньоворітської сільської ради Мукачівського району Закарпатської бласті

Розробник програми

Адміністрація Біласовицької гімназії

Контроль за виконанням, корекція та оцінювання

Поліпшення якісних показників ДПА, результатів предметних олімпіад

Розвиток системи освіти в Україні визначається Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Концепцією нової української школи.

Педагогічний колектив прагне створити умови для розвитку кожного учня, дати йому можливість для самовираження й самовизначення, забезпечити  науково-теоретичну,  практичну,  профільну  та загальнокультурну підготовку. Для цього необхідний постійний розвиток закладу освіти, поповнення його матеріально-технічних і навчальних ресурсів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а також єднання та духовне зростання учнів, батьків і педагогів, що в сукупності створює сприятливий для дитини освітній соціально-культурний простір.

Біласовицька гімназія знаходиться в двоповерховій будівлі, побудованій у 1974 р. Проектна потужність 320 учнів. У школі функціонує 9 класів,3 кабінети, спортзал,тренажерна зала, бібліотека, методичний кабінет, актова зала, харчоблок, шкільна майстерня, 1 багатофункціональний спортивний майданчик.

Педагогічний колектив активно впроваджує новітні методики для здійснення особистісно зорієнтованого підходу до навчання, формування ключових і предметних компетентностей.

Зміст і логіка здобування знань у  Біласовицької  гімназії полягає в осягненні одного із найважливіших і найскладніших із всіх мистецтв – мистецтва жити. Прагнемо виконувати соціальне замовлення передусім особистості – навчити бути конкурентоспроможною  у суспільстві з ринковою економікою,  орієнтуватись у системі найрізноманітніших суперечливих і неоднозначних цінностей, сповідувати справжні людські цінності і чесноти, визначати своє життєве кредо і свій стиль.

2.Недостатня увага до математичних наук, логіки, мислення взагалі, сприяла занепаду прогресивної думки в суспільстві.

5.Світова пандемія. Необхідність організовувати освітній процес дистанційно, в умовах карантину через поширення Covid-19.

Демократизація, децентралізація, адміністративно-територіальна реформа,

1.Пасивність батьків у вирішені проблем школи, самоусунення від підтримки в навчанні та вихованні.

4.Неповне врахування освітніх запитів учасників освітнього процесу.

Кожній дитині – якісний освітній простір, спрямований на розвиток та формування ключових компетентностей, необхідних для успішної життєдіяльності конкуретноспроможної і самодостатньої особистості.

Створити в закладі умови для забезпечення сучасної, доступної та якісної системи освіти, відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави.Забезпечити особистісний розвиток учня та ефективне управління розвитком закладу.

школи полягає у створенні умов для отримання кожним учнем того рівня освіти, який відповідає його здібностям та індивідуальним особливостям; розвиток інтелектуальної, емоційної сфери дитини, формування його ціннісних орієнтирів, прищеплення навичок соціальної компетентності через включення кожного школяра в систему ранньої предметної орієнтації, професійного самовизначення, профільного навчання. Освіта має забезпечити всебічний розвиток, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізацію особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти упродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству; формування в учнів компетентностей, визначених