День української писемності та мови

9 лист. 2021
День української писемності та мови

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.

Цьогоріч відзначення Дня української писемності та мови в Біласовицькій гімназії розпочалося з написання  радіодиктанту національної єдності , до якого долучилися    учні 6-9  кл.
        Особлива атмосфера панувала сьогодні в 3 класі. Класна кімната сяяла не тільки дитячими усмішками, а й вишиванками, яскравими висловами про мову. Класний керівник 3 класу Биркович Вікторія провела нестандартний урок «Мовний калейдоскоп», присвячений Дню української писемності та мови.
    Також  вібувся  всеукраїнський конкурс з української мови імені Петра яцика для учнів 3-9 класів. Учні 5 класу під керівництвом  вчителя української мови Губинець С.В. виготовляли леп бук ,присвячений Дню української писемності і мови.
    Завершальною самобутньою ноткою святкування Дня рідної мови стала інтелектуальна гра-конкурс знавців  рідної мови « Мово  українська ,мово солов'їна» між учнями 7-8 класів .
     Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.