Положення про академічну доброчесність

протокол № 1від 31.08.2021року

наказ №     від 01.09.2021року

Біласовицької гімназії Нижньоворітської сільської ради

1.1. Положення про академічну доброчесність Біласовицької гімназії Нижньоворітської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області(далі -Положення) є внутрішнім підзаконним нормативним  актом, який спрямований на забезпечення якісних освітніх послуг наданих здобувачам освіти, додержання моральних, правових, етичних норм поведінки всіма учасниками освітнього процесу школи.

2.1. Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил , якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання, попередження порушень освітнього процесу.

Академічний плагіатСамоплагіат Фабрикація ФальсифікаціяСписування Обман Хабарництво Зловживання впливомНеоб’єктивне оцінювання 2.3.1:

• дотримання етичних норм спілкування на засадах партнерства, взаємоповаги, толерантності стосунків;

• дотримання спеціальних законів за порушення академічної доброчесності та даного Положення, зокрема, посилання на джерела інформації у разі використання ідей, тверджень, відомостей;

• невідворотності відповідальності з підстав та в порядку,  визначених відповідно Законом України «Про освіту» та іншими спеціальними законами.

самостійного  виконання навчальних завдань поточного та підсумкового контролю без використання зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання (самостійні, контрольні, ДПА);

• 2.3.3 надання якісних освітніх послуг з використанням в практичній професійній  діяльності  інноваційних здобутків в галузі освіти;

• підвищення професійного рівня шляхом саморозвитку і самовдосконалення, проходження вчасно  курсової підготовки;

• Порушення

порушення

• Наслідки  і форма відповідальності

Списування

- контрольні роботи;

(для  екстернів)

термін -1 тиждень

-державна підсумкова атестація;

Повторне проходження оцінювання  за графіком проведення  ДПА у школі

-І етап( шкільний) Всеукраїнських  учнівських олімпіад, конкурсів;

Оргкомітет, журі

Педагогічні працівники

-домашні роботи;

практичні роботи;

- моніторинги;

Адміністрація школи, атестаційні  комісії усіх рівнів

Педагогічні працівники

-методичні рекомендації;

-наочний посібник;

-збірка;

-стаття;

А) спотворене представлення у методичних розробках, публікаціях чужих розробок, ідей, синтезу або компіляції чужих джерел, використання Інтернету без посилань, фальсифікація наукових досліджень, неправдива інформація про власну освітню діяльність

позбавлення педагогічного працівника І,ІІ кваліфікаційної категорії

Фабрикація

об’єктивного і неупередженого оцінювання результатів навчання здобувачів  освіти;

• ІІІ. Заходи з попередження, виявлення та встановлення фактів

3.2. Положення доводиться до батьківської громади, оприлюднюється на сайті школи.

3.3.2. Використовують у своїй діяльності (рецензування робіт  на конкурси різного рівня,  на присвоєння  педагогічного звання) та  рекомендують вчителям сервіси безкоштовної перевірки робіт на антиплагіат.

3.6. Комісія в разі встановлення фактів списування надає рекомендації щодо обрання форми відповідальності (повторне проходження оцінювання, відповідного освітнього компонента освітньої програми)  з урахуванням індивідуальних результатів освітньої діяльності здобувача.

V. Комісія з питань академічної доброчесності та етики педагогічних працівників

з питань академічної доброчесності  та етики педагогічних працівників – незалежний орган для  розгляду питань, пов’язаних із  порушенням Положення та моніторингу щодо взаємного дотримання усіма учасниками освітнього процесу  морально-етичних  норм поведінки та правових норм цього Положення.

5.2.2. Голова, заступник голови та секретар Комісії обираються з числа осіб, що входять до неї.

5.2.5. Секретар Комісії здійснює повноваження щодо ведення протоколу засідання, технічної підготовки матеріалів до розгляду їх на засіданні тощо.

5.4. Комісія має такі повноваження:

• Готувати пропозиції, надавати рекомендації та консультації  щодо підвищення ефективності впровадження принципів академічної доброчесності в освітню діяльність школи.

• Доводити результати розгляду заяв щодо порушення академічної доброчесності до відома директора школи для подальшого реагування.

VI. Прикінцеві положення

6.3. Зміни та доповнення до Положення можуть бути внесені будь-яким учасником освітнього процесу за поданням до педагогічної ради школи та вводяться в дію наказом директора школи.